ZRYWARKA ETYKIET OBROTOWA TYP ZEO-1000S

Urządzenie do usuwania etykiet z pojemników

Zrywarka etykiet obrotowa  typ

ZEO-1000S

Jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu do usuwania papierowych etykiet z wszystkich stron pojemnika z tworzywa sztucznego gabarytach 600x400x200 stosowanych w działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego o wydajności  400-1000 szt./h. Urządzenie pracuje jako jednostka indywidualna wolnostojąca, może również pracować jako część linii mycia z współpracy z myjką pojemników.

Zastosowanie:

Zrywarka etykiet obrotowa  typ ZEO-1000S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu do usuwania papierowych etykiet z wszystkich stron pojemnika z tworzywa sztucznego gabarytach 600x400x200 stosowanych w  działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego o wydajności  400-1000 szt./h. Urządzenie  pracuje jako jednostka indywidualna wolnostojąca ,może również pracować jako część linii mycia z współpracy z myjką pojemników.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników  do zrywarki odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy zrywania etykiet  a rozładunek od strony strefy odbioru, dzięki czemu może  ona  pracować w linii  z ciągłym systemem transportowym lub jako jednostka indywidualna .

Proces zrywania etykiet:

Strefa  zrywania  etykiet wyposażona w specjalistyczny transporter z obrotnicą pojemników wewnątrz urządzenia, mającą za zadanie stabilny ich przesuw i obrót o 360 stopni w trakcie usuwania etykiet. Strefa przedzielona jest kurtynami z stali szlachetnej z obu stron celem, zabezpieczenia  strefy mycia zasadniczego przed przedostawaniem się części etykiet .Woda z zrywarki etykietek spływa bezpośrednio do kanalizacji i jest oczyszczana poprzez filtr opadowy szufladowy o średnicy szczeliny 2mm.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej a  pojemniki po procesie usunięcia  etykiet trafiają bezpośrednio do strefy mycia pojemników. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel operacyjny umożliwia pełna kontrolę operatowi zrywarki  nad procesem usuwania etykiet. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

  • Możliwość pracy dwuosobowej obsługi lub praca w linii mycia
  • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
  • Stabilne  zużycie wody.
  • Pompa wysokociśnieniowa i dysza o wysokiej skuteczności pracy.
  • Sekcja zrywania etykiet wyposażona w filtr opadowy szufladowy.
  • Otwarte obiegi wody w strefach zrywania etykiet ,odpływ bezpośrednio do kanalizacji.
  • Możliwość dostosowania wydajności usuwania etykiet z pojemników  do istniejącej myjki pojemników.
  • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu usuwania etykiet.
  • Funkcjonalna konstrukcja.

Podstawowe dane techniczne:

Typ: ZEO-1000 S
L = długość: 3640 mm
B = szerokość: 1460 mm
H = wysokość: 2040 mm
Waga: 880 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400 V
1Moc całkowita: 16,5 kW z pompą wysokociśnieniową
Doprowadzenie wody: 1”
Odprowadzenie wody z myjki: 2, cal
Przyłącze sprężonego powietrza : 1” cal /6-8 bar/
Zapotrzebowanie w wodę 900l/h

Urządzenie wysokociśnieniowe po stronie zamawiającego – na jeden tor zalecana jedna pompa.