preloder

MYJKA WÓZKÓW WĘDZARNICZYCH TYP MWW 50S, FO, P

Podstawowe dane techniczne:

Typ:

MWW-50S , FO,P

L = długość:

2400 mm

B = szerokość:

2420 mm

H = wysokość:

2400mm nad posadzką

Zbiornik 1000 mm osadzony   w posadzce

Waga:

900 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

15, 5 kW

Doprowadzenie wody:

1”

Odprowadzenie wody z myjki:

2 ”

Przyłącze pary:

1” DN25

Wymienni ciepła

Obieg zamknięty z stali kwasoodpornej

Ilość obrotów obrotnicy:

Stała

Wydajność pompy:

50 m3/h

Ilość dysz myjących:

40 szt. z stali nierdzewnej

Ilość dysz płuczących:

16 x 2,5 l/min

Pojemność zbiornika:

780 l

Komin wentylacyjny

250 mm

Zastosowanie:

Myjka komorowa Typ: MWW-50S, FO, P jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wózków wędzarniczych Typ „Z” lub ; H; o gabarytach 1000x1000x2000 mm. Wykonana z stali nierdzewnej i materiałów sztucznych. Zbiornik myjki zagłębiony w posadzce, komora mycia w systemie przelotowym. Wydajność urządzenia od 30-50szt/h. Urządzenie w wersji standardowej pozwala na mycie w cyklu 5 szt. wózków wędzarniczych, proces mycia uwzględnia mycie i płukanie od 5-8 min w zależności od stopnia zabrudzenia oraz doboru stężenia robaczego środka myjącego w zaleceniu 2-3% nie piennego. Zapotrzebowanie wody w procesie płukania 20-50l na cykl w zależność jak wyżej.  

Transport wózków:

Wjazd oraz wyjazd wózków wędzarniczych odbywa się na poziomie posadzki. Urządzenie zamontowane jest w zagłębieniu wykonanym w posadzce na wysokość zbiornika zbierającego roztwór myjący z myjki, co pozwala na bezpośredni wjazd wózków do komory myjąco –płuczącej. Pracownik wprowadza i wyprowadza wózki z komory mycia pojedynczo.

Proces mycia:

Proces mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji roztworu myjącego w obiegu zamkniętym. Po umieszczeniu wózków wewnątrz myjki, pracownik szczelnie zamyka drzwi myjki oraz uruchamia cykl mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność oraz wydajność mycia wózków wędzarniczych gwarantuje zastosowanie w urządzeniu obrotowej podstawy, wskutek czego podczas procesu mycia wózki obracają się wokół własnej osi i poddawane są kilkudziesięciu krotnemu natryskowi roztworem myjącym na powierzchnię wózka pod ciśnieniem. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący eliminuje wszystkie zabrudzenia stałe powyżej 0, 5 mm, co gwarantuję powtarzalną jakość mycia. Filtr przelewowy zbiera zanieczyszczenia płynne i eliminuje je bezpośrednio do kanalizacji. Proces płukania uruchamia się automatycznie po procesie mycia zasadniczego, woda z płukania odświeża wodę w zbiorniku mycia zasadniczego. Ilość wody wpływa na zużycie środka myjącego i jakość roztworu myjącego, co jest zarządzane za pomocą zamontowanej gospodarki wodnej w myjce. Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia.

Konstrukcja:

Większość elementów urządzenia wykonana jest z masywnej stali nierdzewnej, a ich konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie oraz spełnia normy higieny produkcji spożywczej. Prosta i stabilna konstrukcja spawana ze stali nierdzewnej zapewnia łatwą obsługę, utrzymanie w czystości i długotrwałą żywotność urządzenia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm  oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcyjne:

 • Możliwość jednoosobowej obsługi.
 • Możliwość dwuosobowej obsługi przy myjce przelotowej.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowane do minimum zużycie środka myjącego poprzez zastosowanie nowoczesnej gospodarki wodnej.
 • Pompa wodna o wysokiej wydajności z stali szlachetnej.
 • Filtr obrotowy szczelinowy samoczyszczący.
 • Komora myjąco / płucząca.
 • Zamknięty obieg roztworu myjącego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie i programowanie z Pulpitu elektronicznego DELTA.
 • Pompkę dozującą środek myjący dostarcza dostawca środków myjących producent, jako wariant montuje pompę SLC z pomiarem konduktometrycznym .
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL