MYJKA WÓZKÓW WĘDZARNICZYCH TYP MWW-40

Zastosowanie:
Myjka komorowa wolnostojąca Typ: MWW-40 jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wózków wędzarniczych Typ „Z” lub ; H; o gabarytach 1000x1000x2000 mm. Wykonana z stali nierdzewnej i materiałów sztucznych .Wydajność urządzenia od 20-40szt/h Urządzenie w wersji standardowej pozwala na mycia w cyklu 3 szt. wózków wędzarniczych na cykl mycia, proces mycia uwzględnia mycie i płukanie od 6-10 min zależności od zabrudzenia oraz doboru i stężenie robaczego środka myjącego w zaleceniu środek wysokozasadowy o stężeniu 2-3% nie pienny. Zapotrzebowanie wody w procesie płukania 17-25 l na cykl w zależność jak wyżej.

Transport wózków:
Wjazd oraz wyjazd wózków wędzarniczych odbywa się na najazdach wprowadzonych do komory myjąco-płuczącej , Urządzenie zamontowane jest bezpośrednio na posadzce Pracownik obsługi urządzenia wprowadza i wyprowadza wózki z komory mycia pojedynczo.

Proces mycia:
Proces mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji roztworu myjącego w obiegu zamkniętym. Po umieszczeniu 3 wózków wewnątrz myjki, pracownik szczelne zamyka drzwi myjki i uruchomia cykl mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność oraz wydajność mycia wózków wędzarniczych gwarantuje zastosowanie w urządzeniu obrotowej podstawy, wskutek czego podczas procesu mycia wózki obracają się wokół własnej osi i poddawane są kilkudziesięciu krotnemu natryskowi roztworem myjącym na powierzchnię wózka pod ciśnieniem. Filtr przelewowy zbiera zanieczyszczenia płynne i eliminuje je bezpośrednio do kanalizacji. Proces płukania uruchamia się automatycznie po procesie mycia zasadniczego woda z płukania odświeża wodę w zbiorniku mycia zasadniczego. Ilość wody wpływa na zużycie środka myjącego i jakość roztworu myjącego, Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia.

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia.

Konstrukcja:
Większość elementów urządzenia wykonana jest z masywnej stali nierdzewnej, a ich konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie oraz spełnia normy higieny produkcji spożywczej. Prosta i stabilna konstrukcja spawana ze stali kwasoodpornej zapewnia łatwą obsługę, utrzymanie w czystości i długotrwałą żywotność urządzenia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych Europejskich firm.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY KONSTRUKCJI:

 • Możliwość jednoosobowej obsługi
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
 • Pompa wodna o wysokiej wydajności ze stali szlachetnej
 • Komora myjąco / płucząca
 • Zamknięty obieg roztworu myjącego
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
 • Funkcjonalna konstrukcja
 • Sterowanie analogowe
 • Ogrzewanie wody w zbiorniku elekryczne
 • Pompkę dozującą środek myjący dostarcza dostawca środków myjących

Podstawowe dane techniczne:

Typ: MWW-40
L = długość: 2200 mm
B = szerokość: 2200 mm
H = wysokość: 2900 mm
Waga: 980 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400V
Moc całkowita: 38,5 KW
Doprowadzenie wody: 3/4”
Odprowadzenie wody z myjki: 2″ cal
Ogrzewanie wody: Elektryczne
Ilość obrotów obrotnicy: Stała
Wydajność pompy: 40 m3/h
Ilość dysz myjących:: 40 szt.
Ilość dysz płuczących: 16 x2, 5l/min
Pojemność zbiornika: 620 l
Komin wentylacyjny: 250 mm