preloder

MYJKA WÓZKÓW WĘDZARNICZYCH I WÓZKÓW Z PÓŁKAMI Z SIATKI TYP MWW-50S, FO, P, WZ

 Typ

MWW 50S , FO, WZ, P

Długość

2400 mm

Szerokość

2420 mm

Wysokość

2400 mm nad posadzką

Zbiornik 1000 mm osadzony   w posadzce

Waga

1080 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

19, 5 kW

Doprowadzenie wody

1”

Odprowadzenie wody z myjki

Ø 2″

Przyłącze pary

1″ DN 25

Wymienni ciepła

Obieg zamknięty z stali kwasoodpornej

Ilość obrotów obrotnicy

Stała

Wydajność pompy

80 m3/h

Ilość dysz myjących

50 szt. z stali nierdzewnej

Ilość dysz płuczących

18 x 2,5 l/min

Pojemność zbiornika

980 l

Komin wentylacyjny

250 mm

Zastosowanie:

Myjka komorowa typ MWW 50S, FO, WZ, P jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wózków wędzarniczych typ „Z” lub „H” o gabarytach 1000x1000x2000 oraz wózków z półkami z siatki. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i materiałów sztucznych. Zbiornik myjki zagłębiony w posadzce, a komora mycia w systemie przelotowym. Wydajność urządzenia od 40 do 50 sztuk/h wózków wędzarniczych lub 7-10 wózków z półkami z siatki. Urządzenie w wersji standardowej pozwala na mycie w cyklu 5 sztuk wózków wędzarniczych. Proces mycia uwzględnia mycie i płukanie od 4 do 7 min w zależności od zabrudzenia oraz doboru i stężenia roboczego środka myjącego w zaleceniu 2-3% niepiennego. Zapotrzebowanie wody w procesie płukania 20-50 l na cykl w zależność jak wyżej.

Transport wózków:

Wjazd oraz wyjazd wózków wędzarniczych odbywa się na poziomie posadzki, Urządzenie zamontowane jest w zagłębieniu wykonanym w posadzce na wysokość zbiornika zbierającego roztwór myjący z myjki, co pozwala na bezpośredni wjazd wózków do komory myjąco – płuczącej. Pracownik wprowadza i wyprowadza wózki z komory mycia pojedynczo.

Proces mycia:

Proces mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji roztworu myjącego w obiegu zamkniętym. Po umieszczeniu wózków wewnątrz myjki pracownik szczelnie zamyka drzwi myjki oraz uruchamia cykl mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność oraz wydajność mycia wózków wędzarniczych gwarantuje zastosowanie w urządzeniu obrotowej podstawy, wskutek czego podczas procesu mycia wózki obracają się wokół własnej osi i poddawane są wielokrotnemu natryskowi roztworem myjącym na powierzchnię wózka pod ciśnieniem. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący eliminuje wszystkie zabrudzenia stałe powyżej 0,5 mm, co gwarantuje powtarzalną jakość mycia. Filtr przelewowy zbiera zanieczyszczenia płynne i eliminuje je bezpośrednio do kanalizacji. Proces płukania uruchamia się automatycznie po procesie mycia zasadniczego. Woda z płukania odświeża wodę w zbiorniku mycia zasadniczego. Ilość wody wpływa na zużycie środka myjącego i jakość roztworu myjącego, co jest zarządzane za pomocą zamontowanej gospodarki wodnej w myjce. Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia.

Konstrukcja:

Większość elementów urządzenia wykonana jest z masywnej stali nierdzewnej, a ich konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie oraz spełnia normy higieny produkcji spożywczej. Prosta i stabilna konstrukcja spawana ze stali nierdzewnej zapewnia łatwą obsługę, utrzymanie w czystości i długotrwałą żywotność urządzenia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum koszty obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcyjne:

Możliwość jednoosobowej obsługi
Możliwość dwuosobowej obsługi przy myjce przelotowej
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowane do minimum zużycie środka myjącego poprzez zastosowanie nowoczesnej gospodarki wodnej
Pompa wodna o wysokiej wydajności ze stali szlachetnej
Filtr obrotowy szczelinowy samoczyszczący
Komora myjąco / płucząca
Zamknięty obieg roztworu myjącego
Możliwość regulacji wody używanej do płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
Funkcjonalna konstrukcja
Sterowanie i programowanie z Pulpitu elektronicznego DELTA
Pompkę dozującą środek myjący dostarcza dostawca środków myjących producent, jako wariant montuje pompę SLC z pomiarem konduktometrycznym

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL