preloder

MYJKA TUNELOWA DO POJEMNIKÓW ŻYWCA DROBIOWEGO TYP MPD 450S, FO

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MPD 450S, FO

Długość

5500 mm

Szerokość

1240 mm/1850 mm z filtrem

Wysokość

1700 mm

Waga

1020 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita:

16, 5 kW

Przyłącze elektryczne

3 x 400 V

Doprowadzenie wody

1 ” 4-5 bar

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki

2″

Komin wentylacyjny

2 x 200 mm

Myjka tunelowa typ MPD 450 S, FO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia pojemników do transportu żywca drobiowego wykonanych z tworzywa sztucznego o wydajności do 450 sztuk/h w pozycji pionowej.

Transport pojemników:

Załadunek do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony mycia wstępnego a rozładunek strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po ustawieniu pojemników w sekcji załadunku przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego oraz płukania końcowego.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i sekcje płukania. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości pływające, eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr obrotowy szczelinowy ze szczeliną wybierania 0,5 mm eliminuje zabrudzenia stałe, co ma znaczący wpływ na utrzymanie jakości i powtarzalności mycia.

Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do zbiornika mycia zasadniczego.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia bezproblemowe ustawienie poprzecznej ściany odgradzającej strefę czystą od strefy brudnej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość dwuosobowej obsługi
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego
Pompy wodne o wysokiej wydajności
Wysoka, jakość wykonania
Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym
Sekcja płukania
Zamknięty obieg wody wraz z systemem filtracji
Możliwość regulacji wody używanej do płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
Funkcjonalna konstrukcja
Sterowanie i programowanie z pulpitu DELTA

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL