preloder

MYJKA TUNELOWA DO POJEMNIKÓW ŻYWCA DROBIOWEGO TYP MPD 300S, FO

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MPD 300S, FO

L = długość:

4500 mm

B = szerokość:

1240 mm/1850 mm z filtrem

H = wysokość:

1700 mm

Waga:

880 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

12, 5 kW

Przyłącze elektryczne

3 x 400 V

Doprowadzenie wody:

1” 4-5 bar

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki:

2 Cale

Komin wentylacyjny

     2 x 200 mm

Zastosowanie:

Myjka tunelowa typ MPD 300 S, FO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia pojemników do transportu żywca drobiowego wykonanych z tworzywa sztucznego o wydajności do 300 sztuk/h w pozycji pionowej.

Transport pojemników:

Załadunek do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony mycia wstępnego a rozładunek strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po ustawieniu pojemników w sekcji załadunku przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego oraz płukania końcowego.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielone jest na sekcje mycia głównego i sekcje płukania. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości pływające, eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr obrotowy szczelinowy ze szczeliną wybierania 0,5 mm, eliminuje zabrudzenia stałe, co ma znaczący wpływ na utrzymanie, jakości i powtarzalności mycia.

Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do zbiornika mycia zasadniczego.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia bezproblemowe ustawienie poprzecznej ściany odgradzającej strefę czystą od strefy brudnej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość dwuosobowej obsługi lub bezobsługowo.
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego.
Pompy wodne o wysokiej wydajności.
Wysoka, jakość wykonania.
Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym.
Sekcja płukania.
Zamknięty obieg wody wraz z systemem filtracji.
Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
Funkcjonalna konstrukcja.
Sterowanie i programowanie z pulpitu DELTA.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL