preloder

MYJKA POJEMNIKÓW ŻYWCA DROBIOWEGO TYP MPD 600, SII, FO, MW

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MPD 600SIIFO, MW

Długość

7500 mm

Szerokość

1900 mm

Wysokość

1700 mm

Waga

1450 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

24,5 kW

Przyłącze elektryczne

5 x 102

Doprowadzenie wody

1”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki

rura PCV fi 75

Komin wentylacyjny

3  x 20 mm

Zastosowanie:

Myjka tunelowa typ MPD 600S, IIFO ,MW jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników żywca drobiowego wykonanych z tworzywa sztucznego o wydajności do 600 sztuk/h .

Transport pojemników:

Załadunek do maszyny odbywa się od strony załadowczej i odbiór z drugiej strony, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po ustawieniu pojemników w sekcji ładowania przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia głównego sekcji mycia wstępnego do płukania końcowego. Prowadnice górne w sekcji myjącej łatwo dostosowują się do wymiarów pojemników. Prowadnice boczne przystosowane są na stałe do wielkości pojemnika.

Proces mycia wstępnego:

Proces mycia wstępnego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Dokładność, efektywność i wydajność mycia gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie mycia i wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników do transportu drobiu jest płynna regulacją prędkości przesuwu transportera. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości, eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący z separatorem usuwa zanieczyszczenia stałe, dzięki czemu zredukowany został wkład pracy operatora w utrzymaniu cyklu pracy urządzenia.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i sekcje płukania. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości, eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr obrotowy szczelinowy jest separatorem zanieczyszczeń stałych samoczyszczący, dzięki czemu zredukowany został wkład pracy operatora w utrzymaniu cyklu pracy urządzenia.

Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do zbiornika mycia zasadniczego.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia bezproblemowe ustawienie poprzecznej ściany odgradzającej strefę czystą od strefy brudnej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość bezobsługowej pracy w systemie automatycznym
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego
Pompy wodne o wysokiej wydajności
Sekcja mycia wstępnego z filtrem szczelinowym obrotowym
Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym
Sekcja płukania
Zamknięty obieg wody wraz z systemem filtracji
Możliwość regulacji wody używanej do płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
Funkcjonalna konstrukcja
Sterowanie elektroniczne z pulpitu DELTA

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL