preloder

Myjka pojemników Typ: MP-600S,IIFO, MW+3MO

Podstawowe dane techniczne:
Typ: MP-600S,IIFO,MW+ 3MO
L = długość: 7500 mm
B = szerokość: 1430 mm
H = wysokość: 1640 mm
Waga: 960 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400 V
Moc całkowita: 32 kW
Doprowadzenie wody: 1” 4-6 bar
Przyłącze sprężonego powietrza Ø8 mm 6-8 bar
Odprowadzenie wody z myjki: 2 x 2”
Przyłącze pary: 1” DN 25
Komin wentylacyjny      3 x 200 mm

Zastosowanie:

Myjka tunelowa Typ: MP600S,IIFO, MW+ 3MO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego o gabarytach

600x400x200 i 600x400x270 mm we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego o wydajności do 600szt/h pojemników świeżych średnio zabrudzonych  z modułem odmuchowym.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia wstępnego, a rozładunek od strony strefy odmuchu, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia wstępnego do modułu odmuchującego przez sekcje mycia głównego i płukania. Prowadnice górne w sekcjach myjki dostosowują się do wymiarów pojemników.

Proces mycia wstępnego:

Proces mycia wstępnego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Dokładność, efektywność i wydajność mycia gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie mycia i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników jest płynna regulacja prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera nadmiar wody w zbiorniku i eliminuje bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący wybiera zanieczyszczenia stałe na zewnątrz urządzenia. Szczelina wybierania filtra 0,5mm. Zamontowana gospodarka wodna pozwala na odświeżanie wody w zbiorniku mycia wstępnego 70% i zasadniczego 30% pozyskując ją ze strefy płukania.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i sekcje płukania. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji środka myjącego w obiegu zamkniętym. Długość pierścienia myjącego w sekcji gwarantuje wysoką jakość mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego za pomocą pompki z pomiarem konduktometrycznym. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników  z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo, w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący wybiera zanieczyszczenia stałe na zewnątrz urządzenia, które mogłyby pozostać nieusunięte w strefie mycia wstępnego  Szczelina wybierania filtra 0,5mm. Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej bezpośrednio z sieci. Woda po spłukaniu pojemnika trafia do wspólnej gospodarki wodnej myjki. Gdzie zostaje odpowiednio podzielona na strefy celem ich odświeżenia.

Proces odmuchiwania:

Pojemniki po myciu zasadniczym i płukaniu transportowane są do sekcji odmuchiwania. Do zdmuchania resztek wody służą regulowane nierdzewne dysze odmuchujące zamontowane ze wszystkich stron pojemnika, które podłączone są do 3 wentylatorów o wysokiej wydajności. Szczeliny dysz gwarantują jakość potrzebną do usunięcia resztek wody z powierzchni pojemników do 80%. Wpływ na jakość odmuchiwania ma ilość mytych pojemników oraz szybkość pracy transportera.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo, wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia bezproblemowe ustawienie poprzecznej ściany odgradzającej strefę czystą od strefy brudnej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto, czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatorowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy bezobsługowej lub dwuosobowej obsługi.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego.
 • Pompy wodne o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia wstępnego z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym.
 • Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym.
 • Sekcja płukania.
 • Sekcja odmuchująca.
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia wraz z systemem filtracji.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie z panelu DELTA. Dotykowy z informacją o pracy lub awarii urządzenia.
 • Możliwość podpięcia zdalnego odczytu parametrów pracy.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL