preloder

Myjka pojemników Typ. MP-400S,FO+3MO

Podstawowe dane techniczne:

Typ:

MP-400S,FO+3MO

L = długość:

6000 mm

B = szerokość:

1100 mm

H = wysokość:

1700 mm

Waga:

1020 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

28,5 kW

Doprowadzenie wody:

1 ”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”

Przyłącze pary:

1” DN 25 /3-6 bar/

Komin wentylacyjny

 2 x 200 mm

Zastosowanie:

Myjka tunelowa Typ: MP-400S,FO+3MO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego o gabarytach 600x400x200 stosowanych w wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego o wydajności do 400szt/h z modułem odmuchowym z zastoin wody.

 Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i sekcje płukania. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji środka myjącego w obiegu zamkniętym. Długość pierścienia myjącego w sekcji gwarantuje wysoką, jakość mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego za pomocą pompki z pomiarem konduktometrycznym. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera zanieczyszczenia unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku odprowadza je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczacy eliminuje zanieszczenia stałe powyżej 0,5 mm na zewnątrz myjki . Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej bezpośrednio z sieci. Woda po spłukaniu pojemnika trafia do wspólnej gospodarki wodnej myjki. Gdzie zostaje odpowiednio podzielona na strefy celem ich odświeżenia.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej z sieci, ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55°C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność.  Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego, celem jej odświeżenia.

 Proces odmuchiwania:

Pojemniki po myciu zasadniczym i płukaniu transportowane są do sekcji odmuchiwania. Do zdmuchania resztek wody służą nierdzewne dysze odmuchujące zamontowane ze wszystkich stron pojemnika, które podłączone są do 3 wentylatorów. Wentylatory o wysokiej wydajności oraz szczeliny dysz gwarantują szybkość powietrza, potrzebną do usunięcia resztek wody z powierzchni pojemników.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej a umyte pojemniki trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy dwuosobowej obsługi.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycia wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.
 • Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym.
 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o tem.50-55°C /.
 • Strefa odmuchu.
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia, zasadniczego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie elektroniczne Delta.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL