preloder

Myjka pojemników typ MP-400S+3MO

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MP-400S+3MO

Długość

6000 mm

Szerokość

1100 mm

Wysokość

1700 mm

Waga

1020 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

28 kW

Doprowadzenie wody

1 ”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki

 2″

Przyłącze pary

1” DN 25 /3-6 bar/

Komin wentylacyjny

2 x 200 mm

Zastosowanie:

Myjka tunelowa typ MP-400S+3MO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego o gabarytach 600x400x200 stosowanych w wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego o wydajności do 400szt./h z modułem odmuchowym z zastoin wody.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjącego wspomagającego mycie. Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki z pomiarem konduktometrycznym bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia i odpowiednim przepływie wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości pływające eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego. Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania końcowego.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej z sieci, ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność.  Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego, celem jej odświeżenia.

Proces odmuchiwania:

Pojemniki po myciu zasadniczym i płukaniu transportowane są do sekcji odmuchiwania. Do zdmuchania resztek wody służą nierdzewne dysze odmuchujące zamontowane ze wszystkich stron pojemnika, które podłączone są do wentylatora. Wentylator o wysokiej wydajności oraz szczeliny dysz gwarantują szybkość powietrza, potrzebną do usunięcia resztek wody z powierzchni pojemników.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej a umyte pojemniki trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość pracy dwuosobowej obsługi.

Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.

Zredukowanie do minimum zużycia wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.

Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.

Sekcja mycia zasadniczego.

Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o tem.50-55C /.

Strefa odmuchu.

Zamknięte obiegi wody w strefach mycia, zasadniczego.

Możliwość regulacji wody używanej do płukania.

Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.

Funkcjonalna konstrukcja.

Sterowanie elektroniczne Delta.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL