preloder

Myjka pojemników MP 2000S, IIFO, MW + 8MO

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MP 2000S, IIFO, MW + 8MO

Długość

11500 mm

Szerokość

3290 mm z filtrami

Wysokość

1700 mm

Waga

1980 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

91 Kw

Doprowadzenie wody

1” Ciepła 50-55C

Odprowadzenie wody z myjki

2 x 3”

Przyłącze wody grzewczej

1” DN 25

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Komin wentylacyjny

 3 x 200 mm

Pompy myjące sanitarne

Sanitarne

Szafa elektryczna

Wolnostojąca

Zastosowanie:

Dla dwóch niezależnie pracujących torów urządzenie przystosowane do pracy w systemie ręcznym lub automatycznym o wydajności do 2000 sztuk/h po 1000 sztuk/h na każdy tor.

Myjka tunelowa typ MP 2000 MW,IIFO +8 MO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego gabarytach 600x400x200 stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego.

Urządzenie o wydajności mycia 2000 sztuk/h świeżych średnio zabrudzonych pojemników.

Transport pojemników:

Dla dwóch niezależnie pracujących torów.

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia wstępnego a rozładunek od strony strefy odmuchu, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia wstępnego do modułu odmuchującego przez sekcje mycia głównego i płukania. Prowadnice górne w sekcjach myjki dostosowują się do wymiarów pojemników. Łańcuch transportera wykonany ze stali szlachetnej z rozmieszczonymi zabierakami tworzącymi przestrzeń pomiędzy pojemnikami.

Proces mycia wstępnego:

Dla dwóch niezależnie pracujących torów.

Proces mycia wstępnego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym, poziom wody w zbiorniku utrzymywany jest za pomocą sąd poziomu. Dokładność, efektywność i wydajność mycia gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kacie mycia. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników jest płynna regulacja prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący wybierający zanieczyszczenia stałe pow. 0,5 mm. Filtr przelewowy zbiera nadmiar wody w zbiorniku bezpośrednio do odpływu w posadzce.

Proces mycia zasadniczego:

Dla dwóch niezależnie pracujących torów.

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i sekcje płukania. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji roztworu myjąco – dezynfekcyjnego w obiegu zamkniętym, poziom wody w zbiorniku utrzymywany jest za pomocą sąd poziomu. Sekcja mycia zasadniczego podwójna, mająca na celu wydłużenie czasu przebywania pojemnika w strefie, co gwarantuje, jakość mytych pojemników pod względem wizualnym i mikrobiologicznym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana za pomocą wymiennika ciepła. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kacie mycia. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości pływające /białka, tłuszcze/eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy oczyszcza z zanieczyszczeń, które mogłyby pozostać nieusunięte w strefie mycia wstępnego. Nadmiar wody ze strefy dostarczany jest do strefy mycia wstępnego. Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej bezpośrednio z sieci. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wody w myjce i zostaje podzielona odpowiednio na każdą strefę. Podział wody w strefach ustawia technolog/ proponowane zarządzanie wodą pozyskaną ze strefy płukania dla pojemników średnio zabrudzonych 40% strefa mycia zasadniczego, 60% strefa mycia wstępnego/, co ma znaczny wpływ na zużycie środków myjących.

Proces odmuchiwania:

Dla dwóch niezależnie pracujących torów.

Pojemniki po myciu zasadniczym i płukaniu transportowane są do sekcji odmuchiwania. Do zdmuchania resztek wody służą nierdzewne dysze odmuchujące zamontowane ze wszystkich stron pojemnika, które podłączone są do 4 wentylatorów na tor o wysokiej wydajności oraz szczeliny dysz gwarantują, jakość, potrzebną do usunięcia resztek wody z powierzchni pojemników do 80% pozostałości. Wpływ, na jakość odmuchiwania ma ilość i rodzaj mytych pojemników oraz szybkość pracy transportera.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia bezproblemowe ustawienie poprzecznej ściany odgradzającej strefę czystą od strefy brudnej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych europejskich firm.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość pracy bezobsługowej lub czteroosobowej obsługi
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowanie do minimum zużycie wody ok. 1,2-1,5 l/pojemnik oraz środka myjącego
Pompy wodne o wysokiej wydajności sanitarne
Sekcja mycia wstępnego. Dwa tory z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym
Sekcja mycia zasadniczego. Dwa tory z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym
Sekcja płukania dla dwóch torów indywidualnie z wprowadzeniem gospodarki wodnej
Sekcja odmuchująca dla dwóch torów indywidualnie
Zamknięte obiegi wody w strefach mycia wraz z systemem filtracji dla wody pozyskanej dla gospodarki wodnej urządzenia.
Możliwość regulacji wody używanej do płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania dla dwóch torów indywidualnie/możliwość ustawiania różnych wydajności mycia
Funkcjonalna konstrukcja przystosowana do łatwego umycia urządzenia
Sterowanie z panelu automatyczne./np. ustawienie czasu na wyłączenia myjki przy braku pojemników /zalecany 60 s.
Licznik pojemników /rozlicza dzienną ilość mytych pojemników dla dwóch torów indywidualnie
Licznik główny mytych pojemników stały

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL