MYJKA POJEMNIKÓW TYP MP-200

Myjka pojemników

typ MP-200

 

Zastosowanie:

Myjka tunelowa Typ: MP-200S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego gabarytach 600x400x200 stosowanych w wszystkich działach przemysłu o wydajności do 200szt/h.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielone jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjącego wspomagającego mycie. Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki z pomiarem konduktometrycznym bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia i odpowiednim przepływie wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości pływające eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego. Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania końcowego.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej z sieci, ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego, celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej a umyte pojemniki trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszym urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej morze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy dwuosobowej obsługi.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce
 • Pompa wodna sanitarne o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia zasadniczego.
 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o tem.50-55C /
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia, zasadniczego
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie elektroniczne Delta

Podstawowe dane techniczne:

Typ MP-200
L = długość: 2500 mm
B = szerokość: 1240 mm
H = wysokość: 1600 mm
Waga: 910 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400 V
Moc całkowita: 38 kW
Doprowadzenie wody: 1 ”
Przyłącze sprężonego powietrza Ø8 mm 6-8 bar
Odprowadzenie wody z myjki:  2, cal
Komin wentylacyjny      2 x 200 mm

 

          Strefa mycia zasadniczego MP-200S
Wydajność pompy: 1x 24 m3/h
Ilość dysz myjących: 32 szt. ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia
Filtr przelewowy Zbiera nadmiar wody, oraz zanieczyszczenia pływające
Filtr szufladowy oczkowy Prześwit oczka 2 mm

Eliminuje zabrudzenia stałe

Pojemność zbiornika: 300 l
Ogrzewanie wody w zbiorniku Elektryczne za pomocą grzałek
Transport pojemników Regulowany automatyczny na pulpicie Delta
Regulacja temperatury Regulowany automatyczny na pulpicie Delta
  Dozowanie środka chemicznego Z pomiarem konduktometrycznym

 

          Strefa płukania MP-200S
Obramowanie 1 regulowany przepływ wody
Ilość dysz płuczących: 6 x 2, 5l
Ciśnienie na wejściu 4-6 bary z sieci zimna lub ciepła 50-55C
Odprowadzenie wody Do systemu gospodarki wodnej