Myjka pojemników MP-200

Myjka pojemników

MP-200

 

Zastosowanie:

Myjka tunelowa typ MP-200 jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego gabarytach 600x400x200 stosowanych w wszystkich działach przemysłu o wydajności do 200szt/h.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielone jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjącego wspomagającego mycie. Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki z pomiarem konduktometrycznym bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia i odpowiednim przepływie wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości pływające eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego. Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania końcowego.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej z sieci, ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego, celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej a umyte pojemniki trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszym urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej morze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy dwuosobowej obsługi

 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej

 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce

 • Pompa wodna sanitarne o wysokiej wydajności

 • Sekcja mycia zasadniczego

 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o temp. 50-55 C /

 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego

 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania

 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania

 • Funkcjonalna konstrukcja

 • Sterowanie elektroniczne Delta

Podstawowe dane techniczne:

Typ

MP-200

Długość

2500 mm

Szerokość

1240 mm

Wysokość

1600 mm

Waga

910 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

38 kW

Doprowadzenie wody

1”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki

2"

Komin wentylacyjny

2 x 200 mm

Strefa mycia zasadniczego

MP-200S

Wydajność pompy

1 x 24 m3/h

Ilość dysz myjących

32 szt. ze stali nierdzewnej o stałym kącie mycia

Filtr przelewowy

Zbiera nadmiar wody, oraz zanieczyszczenia pływające

Filtr szufladowy oczkowy

Prześwit oczka 2 mm

Eliminuje zabrudzenia stałe

Pojemność zbiornika

300 l

Ogrzewanie wody w zbiorniku

Elektryczne za pomocą grzałek

Transport pojemników

Regulowany automatyczny na pulpicie Delta

Regulacja temperatury

Regulowany automatyczny na pulpicie Delta

  Dozowanie środka chemicznego

Z pomiarem konduktometrycznym

Strefa płukania

MP-200S

Obramowanie

1 regulowany przepływ wody

Ilość dysz płuczących:

6 x 2,5l

Ciśnienie na wejściu

4-6 bary z sieci zimna lub ciepła 50-55 C

Odprowadzenie wody

Do systemu gospodarki wodnej

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Chemaxpol - czysta strona biznesu
pl_PL
en_GB pl_PL