preloder

MYJKA POJEMNIKÓW TYP MP-1000S, MW, IIFO + 4MO

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MP 1000S, MW, IIFO+4MO

Długość

11500 mm

Szerokość

1300 mm

Wysokość

1700 mm

Waga

1400 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

44 kW

Doprowadzenie wody

1”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki

2 x 3″

Przyłącze pary

1 ” DN 25

Wentylacja

3 x 200 mm

Zastosowanie:

Myjka tunelowa typ MP 1000S, MW,IIFO+4MO jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego gabarytach 600x400x200 stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego.

Wydajność urządzenia do 1000 sztuk/h pojemników świeżych średnio zabrudzonych.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia wstępnego a rozładunek od strony strefy odmuchu, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia wstępnego, zasadniczego płukania końcowego wodą bieżącą z sieci zimną do modułu odmuchującego.

Proces mycia wstępnego:

Proces mycia wstępnego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Dokładność, efektywność i wydajność mycia gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników jest płynna regulacja prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera nadmiar wody w zbiorniku bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący separuje zanieczyszczenia stałe powyżej 0,5 mm znajdujące się na pojemnikach eliminuje je na zewnątrz myjki. Filtr ten skutecznie zabezpiecza dysze przed zatykaniem oraz skutecznie wpływa na mikrobiologie mytych pojemników.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielone jest na sekcje mycia zasadniczego z dodatkiem środka myjącego oraz płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia zasadniczego odbywa się w obiegu zamkniętym dodatkiem środka myjącego – dezynfekującego wspomagającego mycie. Strefa ta jest odpowiednio wydłużona tak, aby pojemnik przebywał w niej odpowiednio długo, co wpływa, na jakość mycia oraz prawidłową mikrobiologię mytego pojemnika. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz nierdzewnych o stałym kącie i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników i z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku wszystkie nieczystości pływające, eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący separuje zanieczyszczenia stałe powyżej 0,5 mm, które mogły pozostać po myciu w strefie mycia wstępnego pojemników, eliminuje je na zewnątrz myjki. Filtr ten skutecznie zabezpiecza dysze przed zatykaniem oraz wpływa na mikrobiologie mytych pojemników.

Proces płukania końcowego wodą bieżącą:

Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania, gdzie płukane są przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej bezpośrednio z sieci. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej, gdzie zostaje odpowiednio podzielona do zbiorników w strefach mycia wstępnego 70% i zasadniczego, 30% co ma duży wpływ na zapotrzebowanie środka myjąco dezynfekcyjnego.

Proces odmuchiwania:

Pojemniki przygotowane we wcześniejszych strefach dokładnie umyte zdezynfekowane trafiają do strefy odmuchu. Do zdmuchania resztek wody służą regulowane nierdzewne dysze odmuchujące. Zamontowane ze wszystkich stron pojemnika, które podłączone są do 4 wentylatorów o wysokiej wydajności, szczeliny dysz gwarantują przepływ powietrza, potrzebny do usunięcia resztek wody z powierzchni pojemników. Wpływ na jakość zdmuchnięcia zastoin wodnych z pojemników ma zastosowanie odpowiedniej ilości i mocy wentylatorów oraz prędkości przesuwu transportera. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje zrzucenie wody z pojemnika do 85%, przy wydajności do 1000 sztuk/h.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia bezproblemowe ustawienie poprzecznej ściany odgradzającej strefę czystą od strefy brudnej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość pracy w pełni bezobsługowej lub dwuosobowej obsługi
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowanie do minimum zużycia wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce
Pompy wodne sanitarne o wysokiej wydajności
Sekcja mycia wstępnego z filtrem szczelinowym obrotowym
Sekcja mycia zasadniczego podwójna z filtrem szczelinowym obrotowym
Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą
Sekcja odmuchująca wyposażona w 4 wentylatory każdy o przepływie powietrza 3900 m3/h
Możliwość regulacji wody używanej do płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
Funkcjonalna konstrukcja
Automatyczny system wyłączania toru myjki podczas braku pojemników dla wersji z załadunkiem automatycznym
Sterowanie i oprogramowanie w panelu automatycznym DELTA
Licznik pojemników /rozlicza dzienną ilość mytych pojemników/ Licznik główny mytych pojemników

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL