MYJKA NOŚNIKÓW NOŻY I RĘKAWIC METALOWYCH TYP MNN-20S

Myjka i sterylizator  nośników noży

MNN-20S

 

Zastosowanie:

Myjka komorowa  nośników noży  Typ: MNN-20S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia i sterylizacji  nośników noży stosowanych w przemyśle spożywczym  o wydajności mycia  20 szt. /h  nośników z nożami na cykl  o wymiarach tacy  470 x180 x 80 mm .Wydajność mycia  do 240 szt./h

Załadunek:

Załadunek  nośników  do maszyny odbywa się ręcznie w koszach transportowych. Nośniki ustawione w koszu w pozycji pionowej po 20szt . Pracownik obsługi wprowadza kosz z nośnikami  do myjki po prowadnicy, zamyka drzwi urządzenia i uruchamia proces mycia i sterylizacji  przyciskiem Start.

Proces mycia i sterylizacji:

Proces mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Po umieszczeniu kosza z nośnikami noży w wewnątrz myjki, pracownik szczelnie zamyka drzwi myjki oraz uruchomia cykl mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność oraz wydajność mycia tac gwarantuje zastosowanie w urządzeniu obrotowej podstawy, wskutek czego podczas procesu mycia kosz z nośnikami obracają się wokół własnej osi i poddawane jest kilkukrotnemu procesowi mycia roztworem myjącym pod ciśnieniem. Dodatkowo w urządzeniu występuje system przepływu roztworu myjącego przez filtr szufladowy oczkowy zatrzymujący zanieczyszczenia stałe oraz filtr przelewowy zbiera zanieczyszczenia płynne i eliminuje je bezpośrednio do kanalizacji. Proces płukania uruchamia się automatycznie po procesie mycia zasadniczego woda z płukania  odświeża roztwór myjący w zbiorniku mycia zasadniczego. Po procesie płukania uruchamia się proces dezynfekcji natryskowej parą otwartą bezpośrednio do komory mycia i sterylizacji.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość jednoosobowej obsługi urządzenia.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowane do minimum zużycie wody oraz środka myjącego.
 • Pompa wodna z stali szlachetnej o wysokiej wydajności.
 • Filtr szufladowy oczkowy.
 • Komora myjąco – płucząca i dezynfekcji.
 • Zamknięty obieg roztworu myjącego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia, płukania i dezynfekcji.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Licznik cykli mycia zmianowy i stały.
 • Sterowanie i programowanie z Pulpitu elektronicznego DELTA.
 • Pompkę dozującą środek myjący dostarcza dostawca środków myjących.

Podstawowe dane techniczne:

Typ MNN – 20S
L = długość: 1450 mm + 850 mm stół podawczy
B = szerokość: 2125 mm
H = wysokość: 2415 mm
Waga:  kg
Napięcie zasilania:  400V
Moc całkowita: 8,5  kW
Doprowadzenie wody: 1”
Odprowadzenie wody z myjki:  2, cal
Para otwarta 1” DN 25  max 160 C  3-6 bar
Ilość koszy załadowczych szt.1