preloder

Myjka liniowa zawiesi do kurczaka Typ: MZK-15000S

Podstawowe dane techniczne:

TYP:

MZK-15000S

L = długość:

3000 mm

Komora mycia i płukania

B = szerokość:

640 mm

H = wysokość:

1065 mm

Zbiornik z pompą i sterowanie

Osadzone na posadzce

Waga:

580 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

7,5 kW

Doprowadzenie wody:

3/4”

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”

Przyłącze pary:

3/4 ” /3-6 bar/

Komin wentylacyjny

     2 x 200 mm

 

Zastosowanie:

Myjka przelotowa  Typ: MZK-15000S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju zawiesi  stosowanych przy  transporcie kurczaka poubojowego o wydajności do 15000 szt./h w cyklu zamkniętym.       

Transport zawiesi:

Transport zawiesi w procesie mycia odbywa się  automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego roztworem myjącym a wyjście  od strony strefy płukania wodą  , dzięki czemu pracuje  w linii z ciągłym systemem transportowym w obiegu zamkniętym. Prędkość mycia jest stała uzależniona od wydajności  linii transportowej.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania i  wodą z sieci. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjącego- dezynfekującego  wspomagającego mycie. Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki z pomiarem konduktometrycznym bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia zawiesi  gwarantuje zastosowanie dysz o zmiennym regulowanym kącie mycia i  odpowiednim przepływie wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia zawiesi  jest stała prędkość  na linii transportowej. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości pływające eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zatrzymuje  zanieczyszczenia stałe zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej z sieci. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze z stali nierdzewnej o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Woda po spłukaniu zawiesi  spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego osadzonego na posadzce , celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji przelotowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie po rozładunku a umyte zawiesia przesuwane do strefy załadowczej   . Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszym urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej morze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

  • Praca urządzenia bezobsługowa.
  • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
  • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce
  • Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.
  • Sekcja mycia zasadniczego.
  • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego.
  • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
  • Stała prędkość linii ubojowej.
  • Funkcjonalna konstrukcja.
  • Sterowanie elektroniczne z pulpitu Delta.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL