preloder

Myjka komorowa sprzętu drobnego typ MKSD 15 S

Podstawowe dane techniczne:

Typ MKSD 15S
Długość 1450 mm + 850 mm stół podawczy
Szerokość 2125 mm
Wysokość 2415 mm
Waga Kg
Napięcie zasilania 400 V
Moc całkowita 8,5  kW
Doprowadzenie wody 1”
Odprowadzenie wody z myjki 2″
Para otwarta 1”  max 160 C  3-6 bar
Ilość koszy załadowczych 1 szt.

Zastosowanie:

Myjka komorowa sprzętu drobnego typ MKSD 15 S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia i sterylizacji sprzętu drobnego o małych gabarytach stosowanych w przemyśle spożywczym o wydajności mycia 15 cykli/h w koszach o gabarytach kosza 85x85x45.

Załadunek:

Załadunek sprzętu do maszyny odbywa się ręcznie w koszach transportowych. Sprzęt drobny ustawiony jest w koszu w pozycji pionowej w jego gabarycie. Pracownik obsługi wprowadza kosz do myjki po prowadnicy, zamyka drzwi urządzenia i uruchamia proces mycia i sterylizacji przyciskiem Start.

Proces mycia i sterylizacji:

Proces mycia głównego odbywa się dzięki cyrkulacji wody w obiegu zamkniętym. Po umieszczeniu kosza ze sprzętem drobnym wewnątrz myjki pracownik szczelnie zamyka drzwi oraz uruchamia cykl mycia. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Dokładność, efektywność oraz wydajność mycia gwarantuje zastosowanie w urządzeniu obrotowej podstawy, wskutek czego podczas procesu mycia kosz obraca się wokół własnej osi i poddawany jest kilkukrotnemu procesowi mycia roztworem myjącym pod ciśnieniem. Co więcej, w urządzeniu występuje system przepływu roztworu myjącego przez filtr szufladowy oczkowy, zatrzymujący zanieczyszczenia stałe oraz filtr przelewowy, który zbiera zanieczyszczenia płynne i eliminuje je bezpośrednio do kanalizacji. Proces płukania uruchamia się automatycznie po procesie mycia zasadniczego. Woda z płukania odświeża roztwór myjący w zbiorniku mycia zasadniczego. Po procesie płukania uruchamia się proces dezynfekcji natryskowej parą otwartą bezpośrednio do komory mycia i sterylizacji.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość jednoosobowej obsługi urządzenia
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowane do minimum zużycie wody oraz środka myjącego
Pompa wodna ze stali szlachetnej o wysokiej wydajności
Filtr szufladowy oczkowy
Komora myjąco – płucząca i dezynfekcji
Zamknięty obieg roztworu myjącego
Możliwość regulacji wody używanej do płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia, płukania i dezynfekcji
Funkcjonalna konstrukcja
Licznik cykli mycia zmianowy i stały
Sterowanie i programowanie z Pulpitu elektronicznego DELTA

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL