MYJKA KIJÓW WĘDZARNICZYCH TYP MKW-300

Myjka Kijów Wędzarniczych

MKW-300S

Zastosowanie:

Myjka kijów wędzarniczych Typ MKW-300S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia kijów wędzarniczych długości do 100cm i wadze do 0,9 kg, stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego, rybnego oraz spożywczego.

Załadunek rozładunek:

Załadunek do myjki odbywa się ręcznie przez pracownika z obsługi od frontu myjki w ilości maksymalnie do 300 szt. kiji na cykl mycia. Po procesie mycia i płukania pracownik z obsługi wykonuje ręcznie rozładunek umytych kijów umieszczając je na wózku przystosowanym do ich przechowywania.

Proces mycia zasadniczego:

Myjka MKW-300S jest zaprogramowana dla dwóch procesów mycia. Proces mycia zasadniczego z dodatkiem środka myjącego, oraz proces płukania. Proces mycia w sekcji mycia zasadniczego odbywa się w bębnie obracającym się wokół własnej osi, co wywołuje czynnik mechaniczny mycia poprzez obracanie się kiji. Urządzenie pracuje w obiegu zamkniętym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego, po procesie mycia zasadniczego woda z środkiem myjącym spuszczana jest poprzez zawór ręczny do zbiornika głównego. Po dokładnym opróżnieniu zbiornika należy zamknąć zawór spustowy i załączyć Start płukanie. Po zakończeniu cyklu płukania należy otworzyć zawór spustowy celem opróżnienia myjki z wody płuczącej. Woda z płukania w ilości ok10% /regulowany/ w zależności od potrzeb związanych z wymianą wody myjącej w zbiorniku /trafia do zbiornika głównego celem jej odświeżenia, pozostała ilość trafia do kanalizacji. Proces ten powoduje, iż urządzenie jest bardzo ekonomiczne pod względem zużycia środków myjących i wody.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia i płukania. Zamontowane lampki sygnalizacyjne informują operatora myjki o procesach mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

  • Jednoosobowa obsługa urządzenia.
  • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
  • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego.
  • Sekcja mycia zasadniczego z sygnalizacją świetlną informująca o procesie mycia
  • Sekcja płukania z sygnalizacją świetlną informująca o procesie płukania
  • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
  • Funkcjonalna konstrukcja.

Podstawowe dane techniczne:

Typ MKW – 300
L = długość: 1700 mm
B = szerokość: 1200 mm
H = wysokość: 1250 mm
Waga: 580 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400 V
Moc całkowita: 1,2 kW
Doprowadzenie wody: 1 ”
Odprowadzenie wody z myjki: 2 x 1, 5 cal
Ogrzewanie : Elektryczne za pomocą grzałek