MYJKA KIJÓW WĘDZARNICZYCH TYP MKW-300

Zastosowanie:
Myjka kijów wędzarniczych Typ.MKW-300S Jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia kijów wędzarniczych długości do 100cm i wadze do 0,9 kg, stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego, rybnego oraz spożywczego.

Załadunek / rozładunek:

Załadunek do myjki odbywa się ręcznie przez pracownika z obsługi od góry myjki w ilości maksymalnie do 300szt kiji na cykl mycia.Po procesie mycia i płukania pracownik z obsługi wykonuje ręcznie rozładunek umytych kiji umieszczając je na wózku przystosowanym do ich przechowywania.

 


 

Proces mycia zasadniczego:

Myjka MKW-.300 Jest przystosowana  dla dwóch procesów mycia

Proces mycia zasadniczego z dodatkiem środka myjącego, oraz proces płukania.

Proces mycia  zasadniczego odbywa się w bębnie obracającym się wokół własnej osi, co wywołuje czynnik mechaniczny mycia poprzez obracanie się kiji wewnątrz bębna .  Detergent dozowany jest ręcznie lub automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego, po procesie mycia zasadniczego woda z środkiem myjącym spuszczana jest poprzez zawór ręczny bezpośrednio do kanalizacji . Po dokładnym opróżnienia zbiornika należy zamknąć zawór spustowy i załączyć Start płukanie, po zakończeniu cyklu płukania należy otworzyć zawór spustowy celem opróżnienia myjki z wody płuczącej.

Konstrukcja:
Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia.  Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie  wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia i płukania. Zamontowane lampki sygnalizacyjne informują operatora myjki o procesach mycia. W naszym urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY KONSTRUKCJI:

  • Jedno osobowa obsługa urządzenia.
  • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
  • Sekcja mycia zasadniczego z sygnalizacją świetlną informująca o procesie mycia .
  • Sekcja płukania z sygnalizacją świetlną informująca o procesie płukania.
  • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
  • Funkcjonalna konstrukcja

Podstawowe dane techniczne:

Typ: MKW-300
L = długość: 1700 mm
B = szerokość: 790 mm
H = wysokość: 950 mm
Waga: 580 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400V
Moc całkowita: 12 KW
Doprowadzenie wody: 3/4”
Odprowadzenie wody z myjki: 2 x 1,5 cal
Ogrzewanie: Elektryczne, za pomocą grzałek