preloder

MYJKA KIJÓW WĘDZARNICZYCH TYP MKW 300, OZ, AU

Podstawowe dane techniczne:

TYP

MKW 300, OZ, AU

Długość

1700 mm

Szerokość

1200 mm

Wysokość

1250 mm

Waga

580 kg

Napięcie zasilania

3 x 400 V

Moc całkowita

1,5 kW

Doprowadzenie wody

1”

Odprowadzenie wody z myjki

2 x 1,5″

Przyłącze pary:

1” DN 25 /3-6 bar/

Obieg zamknięty

Zastosowanie:

Myjka kijów wędzarniczych typ MKW 300, OZ, AU jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia kijów wędzarniczych długości do 100 cm i wadze do 0,9 kg, stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego, rybnego oraz spożywczego.

Przystosowana do pracy w pełni automatycznej.

Załadunek rozładunek:

Załadunek do myjki odbywa się ręcznie przez pracownika z obsługi od frontu myjki w ilości maksymalnie do 300 sztuk kiji na cykl mycia. Po procesie mycia i płukania pracownik z obsługi wykonuje ręcznie rozładunek umytych kiji, umieszczając je na wózku przystosowanym do ich przechowywania.

Proces mycia zasadniczego:

Myjka MKW 300, OZ, AU jest zaprogramowana dla dwóch procesów mycia.

Proces mycia zasadniczego z dodatkiem środka myjącego oraz proces płukania.

Proces mycia w sekcji mycia zasadniczego odbywa się w bębnie obracającym się wokół własnej osi, co wywołuje czynnik mechaniczny mycia poprzez obracanie się kiji. Urządzenie pracuje w obiegu zamkniętym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego, po procesie mycia zasadniczego woda ze środkiem myjącym spuszczana jest poprzez zawór automatyczny do zbiornika głównego. Po dokładnym opróżnieniu zbiornika automatycznie zamyka się zawór spustowy i załącza płukanie. Bęben napełnia się woda bieżącą z sieci i uruchamia się proces płukania. Po zakończeniu cyklu płukania automatycznie otwiera się zawór spustowy celem opróżnienia myjki z wody płuczącej.

Woda z płukania w ilości ok 10% /regulowany/ w zależności od potrzeb związanych z wymianą wody myjącej w zbiorniku /trafia do zbiornika głównego celem jej odświeżenia, pozostała ilość trafia do kanalizacji. Po zakończeniu mycia i płukania sygnalizacja świetlna informuje o jego zakończeniu. Proces ten powoduje, iż urządzenie jest bardzo ekonomiczne pod względem zużycia środków myjących i wody.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia i płukania. Zamontowane lampki sygnalizacyjne informują operatora myjki o procesach mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Jedno-osobowa obsługa urządzenia
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego
Sekcja mycia zasadniczego z sygnalizacją świetlną informująca o procesie mycia
Sekcja płukania z sygnalizacją świetlną informująca o procesie płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
Funkcjonalna konstrukcja

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL