Myjka Kijów Wędzarniczych MKW 600, OZ, AU
Myjka Kijów Wędzarniczych
MKW 600, OZ, AU

Zastosowanie:

Myjka kijów wędzarniczych typ MKW 600, OZ, AU jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia kijów wędzarniczych o długości do 100 cm i wadze do 0,9 kg, stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego, rybnego oraz spożywczego.

Przystosowana do pracy w pełni automatycznej.

Załadunek rozładunek:

Załadunek do myjki odbywa się ręcznie przez pracownika z obsługi od frontu myjki w ilości maksymalnie do 600 sztuk na cykl mycia. Po procesie mycia i płukania pracownik z obsługi wykonuje ręcznie rozładunek umytych kiji, umieszczając je na wózku przystosowanym do ich przechowywania.

Proces mycia zasadniczego:

Myjka MKW 600, OZ AU jest zaprogramowana dla dwóch procesów mycia.

Proces mycia zasadniczego z dodatkiem środka myjącego oraz proces płukania.

Proces mycia w sekcji mycia zasadniczego odbywa się w bębnie obracającym się wokół własnej osi, co wywołuje czynnik mechaniczny mycia poprzez obracanie się kiji. Urządzenie pracuje w obiegu zamkniętym. Detergent dozowany jest automatycznie do zbiornika wody mycia zasadniczego. Po procesie mycia zasadniczego woda ze środkiem myjącym spuszczana jest poprzez zawór automatyczny do zbiornika głównego. Po dokładnym opróżnieniu zbiornika automatycznie zamyka się zawór spustowy i załącza płukanie. Bęben obraca się, a lanca płucząca dokładnie opłukuje kije. Po zakończeniu cyklu płukania automatycznie otwiera się zawór spustowy celem opróżnienia myjki z wody płuczącej. Woda z płukania w ilości ok 10% /regulowany/ w zależności od potrzeb związanych z wymianą wody myjącej w zbiorniku trafia do zbiornika głównego celem jej odświeżenia, pozostała ilość trafia do kanalizacji. Po zakończeniu mycia i płukania sygnalizacja świetlna informuje o jego zakończeniu. Proces ten powoduje, iż urządzenie jest bardzo ekonomiczne pod względem zużycia środków myjących i wody.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełną kontrolę operatorowi myjki nad procesem mycia i płukania. Zamontowane lampki sygnalizacyjne informują operatora myjki o procesach mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Jedno osobowa obsługa urządzenia
Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej
Zredukowanie do minimum zużycia wody oraz środka myjącego
Sekcja mycia zasadniczego z sygnalizacją świetlną informująca o procesie mycia
Sekcja płukania z sygnalizacją świetlną informująca o procesie płukania
Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania
Funkcjonalna konstrukcja

Podstawowe dane techniczne:

TYPMKW 600, OZ, AU
Długość1760 mm
Szerokość1270 mm
Wysokość1465 mm
Waga630 kg
Napięcie zasilania3 x 400 V
Moc całkowita1,5 kW
Doprowadzenie wody1” 4-6 bar
Odprowadzenie wody z myjki2 x 1, 5"
Przyłącze pary:

1” DN 25 /3-6 bar/

Obieg zamknięty

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Chemaxpol - czysta strona biznesu
pl_PL
en_GB pl_PL