preloder

MYJKA FILETA Z ŁOSOSIA TYP MFR-150S

Podstawowe dane techniczne:

Typ

MFR-150S

Długość

3200 mm

Szerokość

900 mm

Wysokość

1700 mm

Waga

720 kg

Stal

Kwasoodporna 316 L/OOH17N14M2/

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

8, 5 kW

Odprowadzenie solanki z myjki:

2″ bezpośrednio do kanalizacji

Zastosowanie:

Myjka przelotowa tunelowa typ MFR-150S jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia roztworem solnym 3% fileta z łososia stosowanym z zakładach przetwórstwa rybnego o wydajności do 2800szt/h i wadze do 1, 5 kg układanie 2 szt. fileta na taśmie.

Proces mycia zasadniczego:

Załadunek fileta do maszyny odbywa się ręcznie od strony strefy mycia załadowczej, dzięki czemu może ona pracować w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku fileta na transporter roboczy przesuwany jest automatycznie wzdłuż sekcji spłukiwania soli znajdującej się na filecie roztworem solnym w obiegu zamkniętym pod ciśnieniem 1-2 bar z 12 dysz z stali nierdzewnej płuczących. Następnie spłukiwanie soli w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu otwartym z zbiornika nr.2 roztworem solanki poprzez kolejne 12 dysz z stali nierdzewnej zamontowanych na dwóch pierścieniach pod ciśnieniem 1-2 bar. Świeża solanka poprzez filtr szufladowy wpływa do zbiornika nr.1 celem odświeżania roztworu. Pobierana z zbiornika pomocniczego, w którym to roztwór solny 3% jest uzupełniany w sposób automatyczny lub zalewowy. Końcowym etapem spłukiwania soli jest naniesienie roztworu dwutlenku chloru za pomocą dysz natryskowych pozyskiwany z zakładowej sieci.

Po spłukaniu soli z fileta w ilości do 150 szt. /1 wózek transportowy/ urządzenie zostaje zatrzymane, zbiornik zasadniczy opróżniony z roztworu solnego, opłukany wodą bieżącą a następnie ponownie napełniony roztworem solnym 3% z zbiornika pomocniczego i urządzenie jest przygotowane do pracy. Dokładność, efektywność i wydajność spłukiwania soli z fileta gwarantuje zastosowanie dysz z stali nierdzewnej o zmiennym regulowanym kącie mycia i odpowiednim przepływie solanki. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność i powtarzalność spłukiwania soli. Ciśnienie robocze na dyszach płuczących jest regulowane w zakresie 1-2 bar za pomocą bajpasa. Przepływ solanki oraz jej ilość regulujemy za pomocą zamontowanych dysz i niezbędnej przepustowości.               

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych i zabezpiecza urządzenie przed korozją.  Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszym urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

  • Możliwość pracy dwuosobowej obsługi lub bezobsługowo w linii

  • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej

  • Sekcja mycia podstawowego z filtrem szufladowym

  • Zamknięty obieg mycia w części płuczki oraz otwarty czystym roztworem wspomagany bieżącym odświeżaniem roztworu solanki do płukania

  • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia

  • Regulowane ciśnienie roztworu płuczącego za pomocą bajpasa

  • Strefa płukania dla dwutlenku chloru

  • Funkcjonalna konstrukcja

  • Sterowanie elektroniczne Delta

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL