preloder

MYJKA EUROPALET TYP MEP-30

Podstawowe dane techniczne:

TYP MEP 30

L = długość:

3000 mm

B = szerokość:

900 mm

H = wysokość:

2100 mm

Waga:

580 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

 7,5 kW

Doprowadzenie wody:

1”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”

Przyłącze pary:

1” DN25

Komin wentylacyjny

     2 x 200 mm

Strefa mycia zasadniczego

MEP.30S

Wydajność pompy:

1x 40 m3/h

Ilość dysz myjących:

48  szt. z stali nierdzewnej o stałym kacie mycia

Filtr przelewowy

Zbiera nadmiar wody i powstałej piany

Filtr szufladowy oczkowy

Prześwit oczka 2 mm

Eliminuje zabrudzenia stałe

Pojemność zbiornika:

480 l

Ogrzewanie wody w zbiorniku

Parą przez wężownicę obieg otwarty

Zapotrzebowanie ok.90kg/h

Transport

Regulowany automatyczny

Dozowanie środka chemicznego

Pompka SLC z pomiarem konduktometrycznym

 

Strefa płukania

MEP.30

Obramowanie

1 regulowany przepływ wody

Ilość dysz płuczących:

9 x 2, 5 l/min

Ciśnienie na wejściu

4-6- bary z sieci zimna

Zalecana 50-55°C

Załączanie

Automatyczne

Odprowadzenie wody

Do systemu gospodarki wodnej

Zastosowanie:

Myjka tunelowa europalet Typ: MEP-30 o wydajności mycia 25 do 30 sz./h w pozycji pionowej jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia europalety z tworzywa sztucznego o gabarytach 1200x800x160 stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego.

Transport europalety:

Załadunek europalety do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku europalety do sekcji załadunkowej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjąco-dezynfekującego wspomagającego mycie.  

Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki konduktometrycznej SLC bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia europalet gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia europalet, są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu europalet z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe i zabezpiecza dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego oraz zużycie środka myjącego. Umyte europalety trafiają do sekcji płukania.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze ze stali nierdzewnej o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55°C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej, umyte europalety trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń.Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących oraz zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy w pełni bezobsługowej przy załadunku automatycznym.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.
 • Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia zasadniczego.
 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o tem.50-55°C /
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie analogowe.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL