Myjka Europalet MEP-60S

                                             

 Myjka Europalet

Typ. MEP-60S

Zastosowanie:

Myjka tunelowa europalet Typ: MEP-60S, o wydajności mycia do 60 sz./h w pozycji pionowej jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia europalety z tworzywa sztucznego o gabarytach 1200x800x160 stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego.

Transport europalety:

Załadunek europalety do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku europalety do sekcji załadunkowej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjąco-dezynfekującego wspomagającego mycie.  

Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki konduktometrycznej SLC bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia europalet gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia europalet, są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu europalet z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe i zabezpiecza dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego oraz zużycie środka myjącego. Umyte europalety trafiają do sekcji płukania.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze ze stali nierdzewnej o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55°C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej, umyte europalety trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń.Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących oraz zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy w pełni bezobsługowej przy załadunku automatycznym.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.
 • Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia zasadniczego.
 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o tem.50-55°C /
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie i oprogramowanie z panelu DELTA.

Podstawowe dane techniczne:

 Typ: MEP60S 
L = długość:4000 mm
B = szerokość:900 mm
H = wysokość:2100 mm
Waga:580 kg
Napięcie zasilania:3 x 400 V
Moc całkowita: 12,5 kW
Doprowadzenie wody:1”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”
Przyłącze pary:1” DN25
Komin wentylacyjny     2 x 200 mm

 

Strefa mycia zasadniczego

MEP.60S
Wydajność pompy:1x 50 m3/h
Ilość dysz myjących:

48  szt. ze stali

nierdzewnej o stałym kacie mycia

Filtr przelewowy

Zbiera nadmiar wody i powstałej piany

Filtr szufladowy oczkowy

Prześwit oczka 2 mm

eliminuje zabrudzenia stałe

Pojemność zbiornika:600 l

Ogrzewanie wody w zbiorniku

Parą przez wężownicę obieg otwartyZapotrzebowanie ok.90kg/h

Transport

Regulowany automatyczny

Kontrola temperatury oraz poziomu wody w zbiorniku

Regulowana i widoczna na pulpicie DELTA

Dozowanie środka chemicznego

Pompka SLC z pomiarem konduktometrycznym

 

Strefa płukaniaMEP.60S
Obramowanie

1 regulowany przepływ

wody

Ilość dysz płuczących:9 x 2, 5 l/min
Ciśnienie na wejściu

4-6- bary z sieci zimna

Zalecana 50-55°C

ZałączanieAutomatyczne
Odprowadzenie wody

Do systemu gospodarki wodnej

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Chemaxpol - czysta strona biznesu
pl_PL
en_GB pl_PL