preloder

MYJKA EUROPALET TYP MEP 60S, FO

Podstawowe dane techniczne:

 Typ:  MEP-60S,FO 
L = długość: 4500 mm
B = szerokość: 1530 mm z filtrem
H = wysokość: 1870 mm
Waga: 580 kg
Napięcie zasilania: 3 x 400 V
Moc całkowita:  12, 5 kW
Doprowadzenie wody: 1 ”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”
Przyłącze pary: 1 ” DN25
Komin wentylacyjny      2 x 200 mm

 

Zastosowanie:

 Myjka tunelowa europalet Typ: MEP-60S, FO o wydajności mycia do 60 sz./h w pozycji pionowej jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia europalety z tworzywa sztucznego o gabarytach 1200x800x160 stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego.      

Transport europalety:

Załadunek europalety do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku europalety do sekcji załadunkowej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego

 Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjąco-dezynfekującego wspomagającego mycie.  

Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki konduktometrycznej SLC bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia europalet gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia europalet, są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu europalet z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący wybiera zanieczyszczenia stałe powyżej 0, 5 mm eliminując je na zewnątrz urządzenia. Zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego oraz zużycie środka myjącego. Umyte europalety trafiają do sekcji płukania

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej.

Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze ze stali nierdzewnej o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55°C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej, umyte europalety trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń.Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

Możliwość pracy w pełni bezobsługowej przy załadunku automatycznym.

Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.

Zredukowanie do minimum zużycia wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.

Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.

Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym.

Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą z sieci / zalecana o tem.50-55°C /

Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego .

Możliwość regulacji wody używanej do płukania.

Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.

Funkcjonalna konstrukcja.

Sterowanie i oprogramowanie z panelu DELTA.

Licznik stały z zmianowy.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL