preloder

MYJKA EUROPALET TYP MEP 120S, FO

Podstawowe dane techniczne:

 Typ:  MEP-120S,FO 

L = długość:

5500 mm

B = szerokość:

1530 mm z filtrem

H = wysokość:

1870 mm

Waga: 660 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

 16, 5 kW

Doprowadzenie wody:

1 ”

Przyłącze sprężonego powietrza

Ø8 mm 6-8 bar

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”

Przyłącze pary:

1” DN 25

Komin wentylacyjny

2 x 200 mm

 

Zastosowanie:

Myjka tunelowa europalet Typ: MEP-120S, FO o wydajności mycia od 60-120sz./h w pozycji pionowej jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia europalety z tworzywa sztucznego gabarytach 1200x800x160 stosowanych we wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego.

Transport europalety:

Załadunek europalety do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku europalety do sekcji załadunkowej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjąco-dezynfekującego wspomagającego mycie. Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki konduktometrycznej SLC bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia europalet gwarantuje zastosowanie dysz ze stali nierdzewnej o stałym kącie i ilości wypływu wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia europalet są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu europalet z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szczelinowy obrotowy samoczyszczący wybiera zanieczyszczenia stałe powyżej 0, 5mm eliminując je na zewnątrz urządzenia zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego oraz zużycie środka myjącego. Umyte europalety trafiają do sekcji płukania.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej ciepłej lub zimnej.

Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze ze stali nierdzewnej o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55°C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność. Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej, umyte europalety trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali kwasoodpornej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących oraz zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy w pełni bezobsługowej przy załadunku automatycznym.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.
 • Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia zasadniczego z filtrem szczelinowym obrotowym samoczyszczącym.
 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą z sieci / zalecana o tem.50-55°C /
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie i programowanie z pulpitu elektronicznego DELTA dotykowy ekran z informacją o pracy lub awarii urządzenia.
 • Możliwość podpięcia zdalnego odczytu parametrów pracy.
 • Licznik stały z zmianowy
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL