preloder

Classic line Myjka pojemników Typ. MP-300

Podstawowe dane techniczne:

TYP MP-300

L = długość:

3800 mm

B = szerokość:

800/1100 mm

H = wysokość:

1700 mm

Waga:

680 kg

Napięcie zasilania:

3 x 400 V

Moc całkowita:

38,5 kW

Moc grzałek elektrycznych

30 kW

Doprowadzenie wody:

3/4”

Odprowadzenie wody z myjki:

 2 ”

Komin wentylacyjny

     2 x 200 mm

 

 

Strefa mycia zasadniczego

MP-300

Wydajność pompy:

1x 40 m3/h

Ilość dysz myjących:

            40 Szt. regulowany kąt mycia

Filtr przelewowy

Zbiera nadmiar wody, tłuszczu, powstałej piany       

Filtr szufladowy oczkowy

Prześwit oczka 2 mm

Eliminuje zabrudzenia stałe

Pojemność zbiornika:

450 l

Ogrzewanie wody w zbiorniku

Elektryczne poprzez grzałki

Transport pojemników

Regulowany automatyczny na pulpicie Delta

Regulacja temperatury

Regulowany automatyczny na pulpicie Delta

  Dozowanie środka chemicznego

Z pomiarem konduktometrycznym

 

Strefa płukania

MP-300

Obramowanie

1 regulowany przepływ wody

Ilość dysz płuczących:

6 x 2, 5l

Ciśnienie na wejściu

4-6 bary z sieci ciepła 50-55°C

Odprowadzenie wody

Do systemu gospodarki wodnej

Zastosowanie:

Myjka tunelowa Typ: MP-300 jest specjalistycznym urządzeniem o przeznaczeniu mycia wszelkiego rodzaju pojemników z tworzywa sztucznego o gabarytach 600x400x200 stosowanych w wszystkich działach przemysłu mięsnego oraz spożywczego o wydajności do 300szt/h.

Transport pojemników:

Załadunek pojemników do maszyny odbywa się ręcznie lub automatycznie od strony strefy mycia zasadniczego a rozładunek od strony strefy płukania, dzięki czemu może ona być ustawiona w linii z ciągłym systemem transportowym. Po załadunku pojemników w sekcji myjącej przesuwane są automatycznie wzdłuż sekcji mycia zasadniczego do sekcji płukania końcowego wodą bieżącą z sieci.

Proces mycia zasadniczego:

Strefa mycia zasadniczego podzielona jest na sekcje mycia głównego i płukania końcowego wodą bieżącą. Proces mycia w sekcji mycia głównego odbywa się w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka myjącego wspomagającego mycie. Detergent dozowany jest automatycznie za pomocą pompki z  pomiarem konduktometrycznym bezpośrednio do zbiornika wody mycia zasadniczego. Ponadto temperatura wody podczas mycia jest automatycznie regulowana i utrzymywana. Dokładność, efektywność i wydajność mycia pojemników gwarantuje zastosowanie dysz z stali nierdzewnej o zmiennym regulowanym kącie mycia i  odpowiednim przepływie wody. Czynnikiem wspomagającym proces dokładnego mycia pojemników są prowadnice oraz mechaniczny przenośnik do transportu pojemników z płynną regulacją prędkości przesuwu. Dodatkowo w urządzeniu występuje system filtracji. Filtr przelewowy zbiera unoszące się na powierzchni wody w zbiorniku nieczystości pływające eliminując je bezpośrednio do odpływu w posadzce. Filtr szufladowy oczkowy zbiera zanieczyszczenia stałe zabezpieczając dysze myjące przed zatykaniem, co gwarantuje skuteczność mycia. Wprowadzona gospodarka wodna w myjce dba o prawidłowe odświeżenie wody w zbiorniku mycia zasadniczego. Umyte pojemniki trafiają do sekcji płukania końcowego.

Proces płukania końcowego:

Proces płukania końcowego odbywa się przy użyciu wody bieżącej z sieci, ciepłej lub zimnej. Pierścień płuczący wyposażony jest w dysze nierdzewne o odpowiednim przepływie wody i kącie płukania. Zastosowanie wody ciepłej o temperaturze 50-55°C wspomaga proces płukania i podnosi jego skuteczność.  Woda po spłukaniu pojemnika spływa do wspólnej gospodarki wodnej w myjce gdzie zostaje odpowiednio podzielona i dostarczona do zbiornika wodnego w strefie mycia zasadniczego, celem jej odświeżenia.

Konstrukcja:

Zamknięta konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługujących podczas pracy urządzenia. Dodatkowo wykorzystanie konstrukcji tunelowej umożliwia usytuowanie urządzenia w strefie brudnej a umyte pojemniki trafiają bezpośrednio do strefy czystej. Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokich warunków higienicznych. Ponadto czytelny panel sterujący umożliwia pełna kontrolę operatowi myjki nad procesem mycia. W naszych urządzeniach stosujemy sprawdzone podzespoły renomowanych firm oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu zredukowanie do minimum kosztów obsługi naszych urządzeń. Wprowadzenie nowoczesnej gospodarki wodnej w znacznej mierze ogranicza koszty użytkowania myjki pod względem zużycia wody, energii, środków myjących, zrzutu ścieku do kanalizacji.

Najważniejsze zalety konstrukcji:

 • Możliwość pracy dwuosobowej obsługi.
 • Konstrukcja ze stali kwasoodpornej – nierdzewnej.
 • Zredukowanie do minimum zużycie wody oraz środka myjącego poprzez wprowadzenie odpowiedniej gospodarki wodnej w myjce.
 • Pompa wodna sanitarna o wysokiej wydajności.
 • Sekcja mycia zasadniczego.
 • Sekcja płukania końcowego wodą bieżącą / zalecana o tem.50-55°C /
 • Zamknięte obiegi wody w strefach mycia zasadniczego.
 • Możliwość regulacji wody używanej do płukania.
 • Pełna regulacja i kontrola czasu trwania procesu mycia i płukania.
 • Funkcjonalna konstrukcja.
 • Sterowanie analogowe.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
pl_PL
en_GB pl_PL